Normalleş(me)!

Normalleş(me)! Boğaziçi Üniversitesi öğrencileriyle birlikte düzenlenen “normal”in ne olduğuna dair soruların sorulduğu atölyelerin ürünlerinin davetli sanatçıların çalışmalarıyla buluşacağı  kolektif bir dayanışma sergisi. Sergi, izleyiciyi evrensel bir normal tanımı yokken normalleştirdiğimiz şeylerin kimin normali olduğunu, etiketlerle bizi şekillendirmeye çalışanlara rağmen farklı seslerimizi ve renklerimizi nasıl koruyacağımızı ve özgürlük için nöbet tutmaya neden ihtiyaç duyduğumuzu sorgulamaya davet ediyor. 

Sergi ve atölyelerin kavramsal çalışması Arzu Yayıntaş tarafından Fikret Adaman’ın daveti ile oluşturuldu. Sergi düzenlemesinde Arzu Yayıntaş ve Güneş Terkol birlikte çalıştı. Proje kapsamında Arzu Yayıntaş ve Neriman Polat ile Fotoğraf Atölyesi, Güneş Terkol ile Dikiş / Bayrak Atölyesi ve  Sena Başöz ile Performans Atölyesi gerçekleştirildi.

Bu sergi Boğaziçi Üniversitesi mezunları, Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, Karşı Sanat Çalışmaları, Depo İstanbul ve Lamarts’ın katkılarıyla gerçekleştirildi.

;